Podsumowanie finału baraży o 2. Ligę

Za nami turniej finałowy o awans do siatkarskiej 2. Ligi. Niestety zawodniczki AZS-u UMCS Lublin nie zdołały wywalczyć promocji na wyższy szczebel rozgrywkowy.

To był bardzo dobry sezon w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Ignatiuka, a nagrodą za ciężką pracę było właśnie do finałowego etapu baraży. W Sosnowcu spotkały się cztery mocne ekipy, z których zaledwie jedna mogła wywalczyć awans do 2. Ligi, więc najmniejszy błąd mógł przekreślić szansę na spełnienie tego marzenia. Niestety już piątkowe starcie z gospodyniami, czyli MKS-em MOS Płomień Sosnowiec pokazało, jak wymagająca to będzie przeprawa. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale zakończył się triumfem sosnowiczanek 25-23. Kolejne dwie partie również padły ich łupem, choć kończyły je już ze znacznie pewniejszą zaliczką.

MKS MOS Płomień Sosnowiec – AZS UMCS Lublin 3-0 (25-23, 25-18, 25-20)

Najbliżej zwycięstwa akademiczki były w starciu z LTS-em Legionovia. Początek meczu zdominowały jednak zawodniczki z Legionowa, które na start wygrały 25-10. To nie podłamało zielono-białych, które złapały wiatr w żagle wygrywając kolejno 25-22 oraz 25-23. Nie wiele zabrakło, a zamknęłyby ten mecz w czwartej odsłonie, ale po walce na przewagi uległy 24-26. Doszło do tie-breaka, a tam czekała nas iści szalona walka. Trwała ona do stanu 20-18, lecz to znów LTS wytrzymał wojnę nerwów.

AZS UMCS Lublin – LTS Legionovia Legionowo 2-3 (10-25, 25-22, 25-23, 24-26, 18-20)

Turnieju nie udało się zakończyć dobrym akcentem, gdyż podopieczne Wojciecha Ignatiuka zmierzyły z PSPS-em Chemik Police, który praktycznie zdominował cały turniej. Ekipa z Polic zwyciężyła mecz z lubliniankami bez straty seta, a w samych finałach tylko raz urwano jej seta. Tym samym to PSPS w imponującym stylu wywalczył przepustkę do 2. Ligi.

PSPS Chemik Police – AZS UMCS Lublin 3-0 (25-21, 25-21, 25-18)